Spływ Kajakowy

Spływ kajakowy to wymarzona okazja by w miłym towarzystwie przyjemnie i  aktywnie spędzić dzień. Połączenie rekreacji z krajoznawstwem pięknego dorzecza Nysy Kłodzkiej oraz Odry to doskonały sposób na aktywny wypoczynek. Kolejny raz dzięki naszemu wychowawcy Panu Darkowi oraz Panu Janowi Janocie wzięliśmy w nim udział.  
Spływ rozpoczął się o godz. 9:30 przed jazem w Michałowie, organizatorzy zapewnili 2-osobowe kajaki turystyczne, dla każdego kapok oraz obsługę przewodnicko – ratowniczą.

Zobacz galerię

Turniej piłki nożnej Głogówek 2008

Od kilku lat wygrywamy turnieje piłki nożnej. Tym razem nie było większych niespodzianek, nasi chłopcy znowu przywieźli puchar i nagrody. Dodatkową nagrodę i wyróżnienie otrzymał Mateusz, który został królem strzelców tegorocznego turnieju.

Chłopaki jesteśmy z was dumni i wierzymy, że nie jest to wasze ostatnie zwycięstwo!!!

Zobacz Galerię

Dyskoteka

Kiedy mamy ochotę się zabawić organizujemy sobie dyskotekę. Wspólna zabawa bardzo nas zbliża. Szczególnie dobrze bawią się maluszki, które uwielbiają naśladować nasze ruchy. Mamy nadzieję, że za jakiś czas godnie nas zastąpią i na konkursach tańca zdobędą dla naszego domu kolejne puchary.

Zobacz galerię

Dzień Dziecka

To radosne święto wszystkich dzieci, obchodzone od ponad pół wieku, na stałe wpisane jest  w kalendarz dni świątecznych naszego domu. Z okazji tego dnia zorganizowaliśmy mecz piłki nożnej wychowankowie - wychowawcy. Mecz był bardzo zacięty o ostatecznym wyniku zadecydowały rzuty karne. Dzięki celnym strzałom Pani Marzenki i Pani Grażynki wychowawcy wygrali.

Po sportowych zmaganiach wszyscy zasiedli przy suto zastawionym stole. Pani Dyrektor rozdała nam upominki, dodatkowo obdarowała nas ciepłym słowem i uśmiechem.

Zobacz galerię

Bruksela

W dniach 21 - 24 maja 2008r. przebywała w Brukseli grupa studyjna zaproszona do Parlamentu Europejskiego przez Posła Stanisława Jałowieckiego. W wyjeździe uczestniczyli laureaci ogłoszonego przez Posła konkursu plastycznego pt. "Oblicza Wielokulturowości". Konkurs wiązał się z ogłoszeniem przez Komisję Europejską roku 2008 Europejskim Rokiem Dialogu Międzykulturowego

W konkursie wzięli udział głównie wychowankowie Domów Dziecka z terenu województwa opolskiego.  Nadesłane prace plastyczne zostały pokazane na specjalnej wystawie w budynku Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Program wyjazdu obok wizyty w Parlamencie Europejskim obejmował również zwiedzanie Brukseli, Brugii oraz Ostendy nad Morzem Północnym.

Wśród laureatów znaleźli się Nasi wychowankowie: Natalia, Kasia i Sebastian, którzy pod czujnym okiem Pani Edyty spędzili tam niezapomniane chwile.

Zobacz galerię

Pożegnanie lata

Z wielkim żalem w sercu rozstajemy się z latem, słońcem, beztrosko spędzonymi wakacjami. Nadchodzi jesień, która chodź ma swoje uroki, kojarzy się z krótkimi dniami, deszczem, wiatrem i spadającymi liśćmi, które znowu regularnie będą zasypywały nasze podwórko:)

 Dziś pożegnaliśmy lato bardzo uroczyście. Zorganizowaliśmy konkurs plastyczny oraz  konkurs karaoke, które cieszyły się wielkim powodzeniem. Radość była ogromna, wszyscy mieli okazję poskakać na dmuchanej zjeżdżalni i trampolinie. Z tej okazji Panie Mila i Gosia upiekły przepyszne ciasta. Oprócz domowych wypieków było całe mnóstwo słodyczy oraz kiełbaski z grilla. Pani Dyrektor i wychowawcy włożyli wiele wysiłku, abyśmy mieli co wspominać w długie jesienne wieczory. 

Zobacz galerię

Zakończenie roku szkolnego

Nareszcie upragnione wakacje!!! Po miesiącach trudów

Mikołaj

W tym roku na imprezie mikołajkowej zagościli w naszym domu przedstawiciele zarządu Górażdże Cement Prezes Andrzej Balcerek i Dyrektor Jacek Połącarz oraz Pani Urszula Proszowska.

Spotkanie przebiegało w miłej, świątecznej atmosferze. Był św. Mikołaj, występy artystyczne dla zaproszonych gości, a przede wszystkim radość z prezentów, które były spełnieniem naszych marzeń. 
Goście przybyli do domu dziecka w galowych mundurach górniczych, co było okazją do rozmów na temat zwyczajów barbórkowych i symboliki munduru górniczego.

Oprócz gości z Górażdży odwiedził nas Wicestarosta Ryszard Jończyk oraz Dyrektor PCPR Aleksander Podgórny.

 

Zobacz galerię

 

Wykonanie: flankerds.com